Nahum

Death Metal | Thrash Metal | Metal
Location:
Ostrava, CZECH REPUBLIC
0:00
0:00

Vznik kapely NAHUM se datuje na začátek roku 2004, kdy Tomáš a Pavel již nacvičují první píseň "Worldwide Screaming". Zde ještě hraje na bicí Pavel. K zakladatelské bratrské dvojici se přidává Stiv (basa), který s Tomem hrál v kapele Dread. K této trojici se v průběhu roku přidal také  Roman (kytara), který zpočátku jen hostuje, neboť se plně věnuje své power metalové kapele Ignis Fatuus. Toto hostování však později přeroste v plné členství a dlouholetou spolupráci.

Dvě kytary nabízí lepší aranžérské možnosti a tak se nacvičují další skladby. V tomto období vzniká také původní název kapely UNHUMAN. Období, kdy kapela pouze zkoušela materiál konečně přeruší příchod zkušenějšího bubeníka Jonatána (ex Maranatha, Ion At An), s jehož talentem pak kapele stačilo už jen pár zkoušek k absolvování úspěšné premiéry před ostravským publikem na konci roku 2004. Pavel tak obstaral hlavní vokál a přešel na pozici frontmana, která mu sedí více.

S názvem UNHUMAN kapela absolvuje pár koncertů. V průběhu roku 2005 je ale kapela  konfrontována s již existující kanadskou kapelou stejného názvu. Proto v témže roce se kapela rozhodne pozměnit název. NAHUM je tedy výsledkem snahy najít jednoduchý jednoslovný úderný výraz, zvukově navazující na původní název. Jedná se o jméno proroka, které v překladu znamená "potěšit pomstou", zkráceně "zadostiučinění", či "satisfakce"...

NAHUM odehraje sérii koncertů v klubech i festivalech v sestavě: Pavel (vokál), Tomáš (kytara), Roman (kytara), Stiv (basa) a Jonatán (bicí). Kapela v tomto období nevydala žádné CD. Přesto vzniká pro vlastní potřebu kapely, či pro prezentaci pro hudební kluby, něco jako demo s názvem "Unhuman". To obsahuje sedm skladeb.

V roce 2006 kapela přerušila svou činnost z důvodu vycestování Pavla a Romana  do zahraničí. Také Jonatán a Stiv opouští kapelu, neboť se jí již nemohou věnovat naplno.

Po návratu Pavla a Romana ze zahraničí je v roce 2009 obnovena činnost kapely. Pavel, Tomáš a Roman hledají novou sestavu a zkušebnu. Kapelu záhy doplňuje Hanis (basa) a začíná se opět zkoušet. Během roku 2010 se v kapele protočí dva bubeníci. Koncem roku však definitivně post bicích obsadí Michal.

V roce 2010 se NAHUM ustálí v sestavě Pavel (vokál), Tomáš (kytara), Roman (kytara), Hanis (basa) a Michal (bicí).

Začátkem roku 2011 kapela začíná s novým materiálem vystupovat  na koncertech. Kapela rovněž připravuje nahrání CD, jenž bude obsahovat nový materiál.

Na přelomu roku 2011 a 2012, NAHUM nahrává své první album nesoucí název: "The Gates Are Open". Na vlastní náklady kapely je vydáno 13.3.2012 tři sta CD výlisků. Koncem prosince roku 2012 je také uveřejněno oficiální video k songu "The Vision Of Apocalypse". 

Celou hudební produkcí kapely NAHUM se prolíná především melodický death, thrash i black metal.

Confirmation
Do you really want to delete it?
Get album:
for
---
or more
Buy Now