Eclectic Cinema

Synthpop | Electronic | Industrial
Location:
Brno, CZECH REPUBLIC
Booking
0:00
0:00

Mirek Jirků a Duncan Hendy se potkali v roce 2015. Brzy objevili společný zájem o zvuk analogových syntetizérů a kvalitní synth-pop. Po spolupráci na pár audiovizuálních projektech zakládají v září 2017 duo Eclectic Cinema (www.eclectic-cinema.com), charakteristické chytlavými melodiemi, propracovanými elektronickými aranžemi a melancholickými vokály.

Duncan – zpěvák, textař a spoluautor většiny skladeb. Je známý především jako skladatel klasické hudby, ale i jako frontman několika indie-rockových kapel. Vystudoval skladbu klasické hudby v Anglii a složil řadu děl. Pro brněnskou filharmonii například dílo Východ slunce a Mendel: The Legacy a pro Indigo Quartet Arrows of Time: A tribute to Doctor Who. Duncan přináší klasické hudební přístupy do synth-popové tvorby dua Eclectic Cinema. Duncan pochází z Anglie, ale obdivuje tvorbou hudebních skladatelů, kteří žili v Brně jako jsou Leoš Janáček, Bohuslav Martinů nebo Erich Wolfgang Korngold.

Mirek skládá elektronickou hudbu od roku 1994, od roku 2001 pak pod pseudonymem ProPulsion. Má na kontě jedno řadové album, mnoho remixů a účast na několika kompilacích. Je spoluautorem většiny skladeb Eclectic Cinema. V duu má Mirek na starosti především technickou stránku skladeb, programuje zvuky a efekty jednotlivých nástrojových linek s cílem dosáhnout barevného plného a zajímavého audio výstupu.  

Confirmation
Do you really want to delete it?
Get album:
for
---
or more
Buy Now