Jaro

Alternative Rock | Indie | Folk-Rock | Folktronica, Artrock
Location:
Ostrava, CZECH REPUBLIC
Booking
0:00
0:00
Jaro je sólový projekt ostravského písničkáře a multi-instrumentalisty Jaroslava Korbela. Debutové album Eternalism vznikalo mezi roky 2015 až 2017, Jaroslav album napsal, nahrál a produkoval. V roce 2017 pak na albu Eternalism spolupracoval s producentem Martinem 'Bonusem' Tvrdým, a Amakem Golden, který album zmasteroval.

Za novým projektem stojí ostravský písničkář a multiinstrumentalista Jaroslav Korbel, který si ke své debutové nahrávce přizval hostující hudebníky z rodného kraje, ale i Martina Tvrdého (Bonus, Člověk pokrokový), který desku produkoval. O mastering se postaral Amak Golden (Golden Hive Studio).

Debutové album, které vyjde pod hlavičkou Jaro, dostalo jméno Eternalism a slibuje opojnou výpravu na vlnách folktroniky. Korbel na něm staví stejně tak na aktuálním indierockovém zvuku jako experimentálních nutkáních, řízné kytary se zde potkávají s chytlavým popem inspirovaným takovými jmény jako Sufjan Stevens, Alt-J, St. Vincent, Spoon, Tame Impala nebo třeba Adult Jazz.

„Jaro je začátek nekonečného cyklu, start něčeho nového a závěr něčeho jiného. Jaro reprezentuje ideje všudypřítomného přirozeného řádu,“ říká k desce sám Korbel, který se na své první ambiciózní nahrávce nebojí výprav do oblastí mytologie, filozofie či mezilidských vztahů.

Na dynamickém debutu po Korbelově boku dále hrají Vladislav „Uzi“ Uskov ze stoupající ostravské hvězdy February, talentovaný osmnáctiletý bubeník Adam Olšák (rovněž February) a nekompromisní multižánrový baskytarista Jan Struminský (Clamortis).

///Text FM

Confirmation
Do you really want to delete it?
Get album:
for
---
or more
Buy Now