My Dead Cat

Freestyle | Indie | Punk Rock
Location:
Brno, CZECH REPUBLIC
LIVE SESSION
0:00
0:00

My Dead Cat vznikli v Brně roku 2001. Na prvních nahrávkách slyšíme kontrastní směs namíchanou především z post-hardcore, noise rocku a surf punku. Po roce koncertování upadá kapela do hibernace. Z ní se probírá až v roce 2007 s personální změnou na postu kytaristy a zvukem obohaceným o syntezátor a další dva zpěvy.

Žánrově se My Dead Cat posouvají v tomto období více směrem k rock´n´rollu, post-punku a indie rocku. Přibývá výrazných melodií a struktura skladeb se zpřehledňuje. Je tu slyšet vlivy raných The Cure, Sonic Youth, Fugazi nebo ozvěny dischordovského dance-punku. Charakteristickými znaky jejich projevu zůstávají koncentrovaná energie, synergická sehranost, zdravá nasranost a zpocená pozitivní katarze.

V roce 2009 vydávají na vinylu split EP s babickými indie pionýry De Mood. Rok nato vychází eponymní debutová mp3-deska. Koncertují s The Robocop Kraus, Obits, The Estranged, E.D. Sedgewick, Strange Attractor nebo Statues, tedy s kapelami, které patří k jejich inspiračním zdrojům. V roce 2012 vydávají na vinylu LP Shortcut to Hell a následující rok absolvují turné po Německu a Holandsku s Wild Tides. Sporadicky se objevují i na letních festivalech (Fluff Fest, Creepy Teepee, Beseda u bigbítu, Pohoda, Colours of Ostrava).V současnosti pracují na nové desce.

Confirmation
Do you really want to delete it?
Get album:
for
---
or more
Buy Now